Rubriky
Článek

Moje Guerillová Zahrada

Podařilo se mi o(b)sadit kousek země. Prostor co je dnes zatravněným starým sadem, kdesi v brownfieldu v Praze, který se pouze seká. Já postupně zamulčovávám trávník, osazuju ho bylinkami, trvalkami, keři a stromy. Tady pro zajímavost uvedu čemu se na místě daří, jak prostor vznikal a jak to tam zhruba chodí.

Rubriky
Článek Vermikompostování

Vzpomínka na komunitní kompostér v Bezobalu

Nedávno jsem měl milou příležitost si popovídat o svých zkušenostek z komunitního kompostování, tak to sem sepíšu, dokud si vše ještě pamatuju. Do článku se pokusím narvat co nejvíce znalostí k tomu, aby příští komunitní kompostovací akce proběhla víc “smooth” netrpěla na podobná zaškobrtnutí, kterými si tento kompostér prošel. Kompostér sirotek Když jsem kopostér v […]

Rubriky
Videokontext

The Ridgedale No-Dig method

Richard Perkins je v tomhle videu hodně sdílný o jejich způsobu bezorebného farmaření. Prosazuje kombinaci pěstování zeleniny a chovu zvěře, aby byli soběstační v tvorbě kompostu. A taky přišla řeč na rašelinu. Pojďme se na to podívat. 0:00 – Richard má 20 let od prvního založeného no-dig záhonu. Od 15 let věděl, že se chce […]

Rubriky
Videokontext

Joel Salatin – off-grid automatic watering retnention system

Ve dnešním videokontextu Joel Salatin odkrývá technické detaily sběru vody pomocí přehrady v horském údolí, práci s vodou bez elektřiny, pouze gravitací a také jak s tím mohou pomoct prasata.

Rubriky
Videokontext

Charles Dowding – Potato Harvests, When and How by Pulling not Digging

Video z konce července ukazuje sklizeň brambor z no-dig záhonu a stav odrůdy Charlotte a dalších. Brambory byly vysazené začátkem května, je to tedy update po 12 týdnech růstu.

Rubriky
Herbář

Šanta kočičí

Aromatická bylinná trvalka přitahující kočky.

Rubriky
Článek Projekt

Příběh jednoho pole

Při prodeji jednoho z prvních broadforků jsem měl možnost se seznámit s projektem proměny pole v produkční sad, na kterém se bude broadfork užívat. Jeho příběh mě uchvátil a s obrovským díky a respektem k autorovi se jím zde můžeme inspirovat.

Rubriky
Herbář

Ptačinec žabinec

Žabinec je jedním z nejoblíbenějších jedlých plevelů. Tak oblíbených, že je to skoro klišé mezi jedlými plevely… Roste téměř všude, chutná po hrášku a jak se ho jednou naučíte poznávat vidíte ho všude, kam se podíváte.

Rubriky
Permakultura Technika Videokontext

Johnson-Su Kompostovací Bioreaktor

Kompostovací systém, udržovaný bez přehazování, pouze udržováním vlhkosti, produkující houbami dominovaný kompost s vysokou mírou mikrobiální diverzity. To je Kompostovací Bioreaktor.

Rubriky
Vermikompostování Videokontext

Časosběr – 50 dní porovnání 3 druhů žížal ve vermikulturách

Dnešní Videokontext je z youtube kanálu A V. Uvažoval jsem, že sám začnu časosběrná videa natáčet, ale tenhle kanál je dostatečnou zásobárnou. K videím přidávám faktické informace a zajímavá pozorování ze života žížal.